نتایج جستجو برای عبارت :

طلای گنبد امام رضا از چیست؟

مشخص‌ترین نماد و نشانه بیرونى حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام، گنبد طلایى آن است که مجاوران و مسافران با دیدن آن بناى با شکوه، سلام و درودى بر هشتمین امام نثار مى‌سازند.
بنا بر نقل کتب تاریخى، نخستین گنبد بر فراز مزار قدسى حضرت امام رضا علیه‌السلام، به فرمان سلطان سنجر سلجوقى (511 ـ 552 ق) و به کوشش وزیر وى، شرف‌الدین قمى ساخته شد. درآن هنگام گنبد با کاشى آذین گردیده بود. گنبد آغازین همان است که اینک از داخل حرم مطهر دیده مى‌شود و سطح مقعّر و
ای آنکه قبرت بی چراغ و سایبان استروضه نمی خواهی؛ مزارت روضه خوان استگلدسته ات سنگی ست، روی تربت توگنبد نداری...گنبد تو آسمان است
شهادت جانگداز بنیان‌گذار نهضت علمی علوی و شکافنده علوم الهی، حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام تسلیت باد. 
 روایتی از یک رویای صادقه و عوض کردن پرچم گنبد امام رضا(ع) راوی: پدر شهید مرتضی کریمی پدر شهید می‌گوید: یکی از خدام امام رضا(ع) منزل ما آمد و خوابی را که دیده بود برایم روایت کرد و گفت: «خواب دیدم بالای گنبد امام رضا (ع) آقایی پرچم مشکی را پایین می‌آورد و پرچم سبز را بالا می‌برد، خطاب به آن آقا گفتم شما کی هستی؟ و با اجازه چه کسی این کار را می‌کنی؟ گفت؛ من مرتضی کریمی شهید مدافع حرم هستم؛ با اجازه امام رضا (ع) این کار را می‌کنم. صبح همان شب، خوابی
در معماری قدیم و سنتی ایرانی استفاده از گنبد ها همواره مورد توجه طراحان داخلی بوده است. گنبد ها در اماکن مهم و تجاری می توانند ابهت خاص و زیبایی بی نظیری اضافه کنند. اما نکته ای در ساخت گنبد ها قابل توجه است این است که در گذشته از گنبد های گچ کاری شده استفاده می کردند اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی معماران و طراحان گنبد ها را از طریق تکنیک استین گلاس طراحی و اجرا می کنند.
گنبد های استین گلاس علاوه بر کاربرد ها و عملکردی که دارند نوعی المان
یکهووو هوای کربلاا را میکنی...
دلت آشووب میشود..
درست لحظه وداع از حرم، گوشه ای را پیدا کرده بودی که طلایی گنبد توی چشمت باشد.
بتوانی هی نگاه کنی و هی اشک بریزی و التماس کنی که مباداااا چشم هایت دیگر.... 
وسط اشک هایی که بی اختیار بر روی صورت  پایین میاید خادم سیاه چهره و بلند قد حرم را دیدی که با حرکت دستش همه آدم هایی که کنارت ایستاده بودند را حرکت میداد که اینجااا محل توقف نیست. حرِّک خانوووم...
دلت میخواست زمان بیشتری طول بکشد تا به طرف تو بیاید
پاورپوینت بررسی معماری گنبد سلطانیه
پاورپوینت بررسی معماری گنبد سلطانیه؛ 39 اسلاید، قابل ویرایش؛ گنبد سلطانیه، در شهر سلطانیه در استان زنجان قرار دارد و یکی ازشاهکارهای معماری ایران در دوره ایلخانی است. این گنبد در حد فاصل سال‌های ۷۰۴ تا ۷۱۲ قمری، به دستور اولجایتو پادشاه مغول، معروف به سلطان محمد خدابنده و با تولیت و نظارت خواجه ....
این بار نوبت من شد که واسش یه طرح شابلون بکشم. باید با شابلون پرنده یه طرح میزدم.
مدلهایی که کشیده بودم رو باز کردم و یکی رو انتخاب کردم. یه پرنده روی یه گنبد. حس خوبی داشت.
وقتی مدل رو به لیلا نشون داده بودم یاد کارتون کلاغی افتاد که روی گنبدها میچرخید و پرهاشو نقاشی میکرد!
اتفاقا منم به یادش افتاده بودم.
خلاصه دفتر نقاشیه امیرحسین رو کشیدم جلوم و شروع کردم. 
اولین گنبد رو که کشیدم گفت:  خاله! این چیه؟
- چی چیه خاله؟
به یکی از گنبدها اشاره کرد: ای
گنبد شیشه ای نوع جدید از گنبد ها می باشند که امروزه علاوه بر مساجد و کلیساها در اماکن مسکونی و تجاری نیز از آن ها برای ایجاد تغییر در طراحی داخلی استفاده می شود.
گنبد های شیشه ای نوعی نورگیر سقفی نیز محسوب می شوند که نور طبیعی را از خود عبور می دهند و باعث روشن شدن فضای داخلی می شوند.
گنبد های شیشه ای نوعی المان تزئینی در طراحی و دکوراسیون داخلی می باشند که به روش های مختلفی طراحی و اجرا می شوند که در این مطلب به 2 تکنیک اجرای گنبد های شیشه ای ا
قاره‌زنی یک نوع موسیقی اسلامی حلال است که معمولاً در جشن‌ها و میهمانی های اسلامی از زمان صفویه استفاده می‌شد. نقاره‌زنی از دوران صفویه و طی حاکم شدن شاه اسماعیل صفوی و جلوس وی بر تخت پادشاهی به علت ارادت ویژه به امام رضا(ع) برای اعلام اذان جهت آماده شدن مردم برای اقامه نماز مرسوم شد. از همان دوران کار نقاره‌زنی برای اعلام جشن‌ها و شادی کردن مردم اطراف حرم بدین صورت انجام می شد که دو نفر کار نقاره‌زنی و سه نفر کار طبل‌زنی را انجام می‌دادن
معرفی کتاب با کبوترهای گنبد در محل کتابخانه:
به همت سحر همامی کتابدار کتابخانه نشست معرفی کتاب با کبوترهای گنبد از کتب منتخب جشنواره رضوی با حضور جمعی ازاعضای فعال کتابخانه برگزار گردید.کتاب یاد شده سروده هایی درباره امام رضا (ع) است که به کوشش سید احمد میرزاده 
تهیه شده است.
خدا لعنت کند من را اگه بخواهم ذره ای بی احترامی به ساحت مقدس امامزاده ابراهیم و امامزاده اسماعیل علیهماالسلام بکنم .روی سخن من با آن پیمانکار بی تعهدی است که این گنبد را ساخته .در دو مطلب قبلی در مورد کاشی کاری گفتم . دیروز دیدم روی گنبد پر از خاکشیر شده ..این یعنی چه ؟ !
هفت سنگاب مسجد امام اصفهان
۱- سنگاب در ورودی  بر روی پایه‌ ای هشت‌ ضلعی در برابر درِ ورودی مسجد امام قراردارد، و از سنگ یشم ساخته ‌شده ‌است. نقش های برجسته گل و بته کنده ‌کاری شده ‌است.
۲- سنگاب چهلستون غربی : این سنگاب هم از سنگ یشم ساخته ‌شده و بر پایه ‌ای هشت ضلعی در میان دو مربع سنگی پاشویه ‌دار قرار گرفته ‌است. علاوه بر نقش‌های گل و بته در سطح خارجی سنگاب، در اطراف لبه آن اشعاری به خط نستعلیق بصورت برجسته کنده‌ کاری شده ‌است، و در بین
باربری تهران
باربری تهران یکی از با سابقه ترین شرکت های حمل بار در استان است که سالهاست فعالیت خود را در زمینه حمل بار درون شهری و بین شهری آغاز نموده است. این باربری محموله شما را از تهران به گنبد کاووس به نازلترین قیمت حمل می نماید.
مناسبترین باربری تهران گنبد کاووس
باغ
گنبد سبز " سه اثر تاریخی که  از قرن
هشتم هجری به جای مانده است . این منطقه در محل به دروازه کاشان مشهور است و گنبد
های آن نیز به گنبد های دروازه کاشان معروفند . مجموعه‌ی مقابر گنبد سبز قم، متشکل
از سه آرامگاه است که در مجاورت یکدیگر قرار گرفته‌اند.
دو گنبد از این مجموعه ؛ با توجه به کتیبه های تاریخی موجود ؛ مدفن امرای خاندان
علی صفی – فرمانروایان مستقل قم در قرن هشتم ه . ق است . باغ گنبد سبز در بخش شرقی
شهر قم ، انتهای خیابان چهار مردان، جنب گ
باغ
گنبد سبز " سه اثر تاریخی که  از قرن
هشتم هجری به جای مانده است . این منطقه در محل به دروازه کاشان مشهور است و گنبد
های آن نیز به گنبد های دروازه کاشان معروفند . مجموعه‌ی مقابر گنبد سبز قم، متشکل
از سه آرامگاه است که در مجاورت یکدیگر قرار گرفته‌اند.
دو گنبد از این مجموعه ؛ با توجه به کتیبه های تاریخی موجود ؛ مدفن امرای خاندان
علی صفی – فرمانروایان مستقل قم در قرن هشتم ه . ق است . باغ گنبد سبز در بخش شرقی
شهر قم ، انتهای خیابان چهار مردان، جنب گ
امشب پرچم‌های حرم _و از جمله پرچم بالای گنبد را_ عوض کردند تا حرم نور امام رئوف، مشکی‌پوش عزای حضرت سیدالشهدا شود. صحن انقلاب بودم بین انبوه جمعیتی که چشمشان را دوخته بودند به گنبد طلایی آقا. درست عین آدم‌هایی که در آن سکانس معروف «الرسالة» مصطفی عقاد، چشم به اذان گفتن بلال دوخته‌ بودند.
من معمولا خیلی احساساتی نمی‌شوم در چنین موقعیت‌هایی، ولی اعتراف می‌کنم صحنهٔ ویژه‌ای بود؛ وقتی جمعیت از ته دل فریاد می‌کشید «یا حسین!»، از هر طرف صدای
در
20 کیلومتری شمال غرب شهر قم در نزدیکی منطقه جعفریه  گنبدی نمکی قرار دارد که از جاذبه های طبیعی و
منحصر به فرد شهر قم محسوب می شود . گنبد نمکی شهر قم به عنوان بزرگترین و
زیباترین گنبد نمکی ایران شناخته می شود. برخی تاریخشناسان معقدند که قدمت گنبد
نمکی شهر قم به شصت میلیون سال قبل باز می گردد. همچنین با دارا بودن دریاچه ای
کوچک در دل خود زیبایی را در نظر گردشگران دو چندان کرده است. در این گنبد،
بلورهای نمک به صورت تیغه های مشخص و کنگره دار درآمد
بسم الله النور
صبح روز بیست و پنج فروردین مادرم گفت امروز جلسه ی قرآن خانه خانم رحمانی هست 
من هم آماده شده و رفتم 
چند دقیقه ای که گذشت دیدیم صاحبخانه میگوید چادرهایتان  را بپوشید 
ما هم پوشیدیم دیدیم سه تا آقا وارد شدن و در مجلس آمدند
گفتند ما خادمان حرم امام رضا علیه السلام هستیم
و پرچم های گنبد حرم امام رضا علیه السلام را آوردند 
خداوندا این دیگر چیست رزق ما را آنروز چه قرار دادی؟...
شروع کردند به توضیح درباره آن پرچمهای بسیار ارزشمند...
ا
غریب است...
دریغ از یک شمع، گل، و...حتی یک زائر...
حتی ضریح و گنبد...
ان شاءالله برسد روزی که حرم امام حسن مجتبی (ع) هم مانند حرم امام حسین(ع) شلوغ و پر از زائر شود...
زیارت از نزدیک...نه از راه دور...
ان شاءالله برسد روزی که ما شیعیان ضریح و گنبد بسازیم برای ایشان...

عالم امروز پر از ماتم و رنج و محن است
گرد غم برسر هر محفل و هر انجمن است
این چه شور است که برپا شده در عرض و سماء
این چه سوز است که در سینه ی هر مرد و زن است
بانگ و فریاد به گوش آید از افلاک مگر
ر
در
20 کیلومتری شمال غرب شهر قم در نزدیکی منطقه جعفریه  گنبدی نمکی قرار دارد که از جاذبه های طبیعی و
منحصر به فرد شهر قم محسوب می شود . گنبد نمکی شهر قم به عنوان بزرگترین و
زیباترین گنبد نمکی ایران شناخته می شود. برخی تاریخشناسان معقدند که قدمت گنبد
نمکی شهر قم به شصت میلیون سال قبل باز می گردد. همچنین با دارا بودن دریاچه ای
کوچک در دل خود زیبایی را در نظر گردشگران دو چندان کرده است. در این گنبد،
بلورهای نمک به صورت تیغه های مشخص و کنگره دار درآمد
باربری مشهد
باربری مشهد به عنوان برترین و با کیفیت ترین باربری در شهر مقدس مشهد مفتخر است که ضمن حفظ کیفیت خدمات خود قیمتهای استثنایی حمل بار از مشهد به دیگر شهرهای ایران را به ارزانترین قیمت به انجام می رساند. حمل بار از مشهد به گنبد کاووس نیز از جمله این موارد به شمار می رود.
قیمت استثنایی باربری مشهد گنبد کاووس
هوالجمیلدریافت صلواتی طرح گنبد مسجد امام حسن مجتبی زرقان
حجم: 778 کیلوبایت پیشنهادی برای احداث گنبد مسجد امام حسن مجتبی زرقان فارس=================================
گنبدهائی با قطر کمتر از قطر گنبد احتمالی مسجد زرقان
گنبد امام رضا (ع) با قطر 15 متر و ارتفاع حدود 15 متر
قطر گنبد مسجدالاقصی حدود 15 متر و ارتفاع 10 متر
شیراز گنبد شاهچراغ (ع) با قطر 12 متر پایه و بیش از 15 متر وسط بدنه و  ارتفاع حدود 12 متر
زرقان گنبد شاهزاده قاسم (ع) با قطر 10 متر پایه و 15 متر وسط بدنه و  ا
گنبد
سبز در خیابان آخوند خراسانی  و در میدانی
به همین نام در نزدیکی حرم مطهر واقع شده است. بنای تاریخی گنبد سبز ، آرامگاه شیخ
مومن استر آبادی است و قدمت آن به زمان شاه عباس صفوی باز می گرددکه در میان
قبرستانی به نام میر هوا ، ساخته شد. علت نام گذاری آن به گنبد سبز جهت کاشی کاری
های فیروزه ای مایل به سبز زیبا و بسیار چشم نوازش است. گنبد سبز به شکل هشت ضلعی
با چهار ایوان ساخته شده ، علاوه بر آن طاق ها ، ایوان ها و کاشی کاری های بی
نظیرش بسیار جلوه خا
شهرستان مشهد انشا سفرنامه مشهد یازدهم انشا در مورد سفر زندگی جمعیت مشهد در سال 97 انشا در مورد شهر در مورد شهر زیارتی مشهد انشا در مورد سفر به شمال انشا در مورد حرم امام رضا

سوار اتوبوس شدیم، من و دوستم جلوتر از مادرهای خود سوار شدیم و دو تا از صندلی های عقب اتوبوس را انتخاب کردیم. خیلی خوشحال بودم.
روز شهادت امام رضا (ع) وقتی از تلویزیون گنبد طلایی امام را نگاه می کردم خیلی دلم غصه دار بود و به خدا می گفتم چرا ما به سفر مشهد نمی رویم.
خیلی از آن
هوالجمیل
دانلود صلواتی طرح گنبد امام حسن مجتبی زرقانحجم: 4.02 مگابایت پیشنهادی برای احداث گنبد مسجد امام حسن مجتبی زرقان فارس=================================
گنبدهائی با قطر کمتر از قطر گنبد احتمالی مسجد زرقان
گنبد امام رضا (ع) با قطر 15 متر و ارتفاع حدود 15 متر
قطر گنبد مسجدالاقصی حدود 15 متر و ارتفاع 10 متر
شیراز گنبد شاهچراغ (ع) با قطر 12 متر پایه و بیش از 15 متر وسط بدنه و  ارتفاع حدود 12 متر
زرقان گنبد شاهزاده قاسم (ع) با قطر 10 متر پایه و 15 متر وسط بدنه و  ارتفاع
گنبد استین گلاس، یک المان دکوراتیو
گنبد استین گلاس یکی از المان های دکوراتیو در طراحی داخلی می باشد که نوعی هنر دست محسوب می شود. گنبد استین گلاس را می توان مطابق با تمامی سبک های دکوراسیون داخلی و معماری طراحی و مونتاژ کرد.
گنبد استین گلاس یک رویداد جدید در معماری داخلی می باشد که نوعی المان خاص در طراحی داخلی محسوب می شود که می تواند چشم هر بیننده را به خود خیره سازد.
برای طراحی گنبد استین گلاس آشنایی با تکنیک استین گلاس اولین و مهم ترین
در شب ولادت ائمه اطهار(ع) و جشن های بزرگی چون عید سعید فطر، قربان و همچنین نوروز بر فراز نقاره خانه می روند و در شیپورهای خود می دمند.
از دیگر رویدادهایی که باعث نواختن طبل ها و شیپورهای نقاره خانه بارگاه امام رضا علیه السلام می شود این است که فردی حاجت روا شده و به خیل شفایافتگان آستان رضوی افزوده شود، بنابراین برای اعلام همگانی و اظهار شادمانی نقاره ها به صدا در می آیند.البته در ایام عزاداری شیعیان مانند ماه های محرم و صفر به منظور احترام به
گنبد
سبز در خیابان آخوند خراسانی  و در میدانی
به همین نام در نزدیکی حرم مطهر واقع شده است. بنای تاریخی گنبد سبز ، آرامگاه شیخ
مومن استر آبادی است و قدمت آن به زمان شاه عباس صفوی باز می گرددکه در میان
قبرستانی به نام میر هوا ، ساخته شد. علت نام گذاری آن به گنبد سبز جهت کاشی کاری
های فیروزه ای مایل به سبز زیبا و بسیار چشم نوازش است. گنبد سبز به شکل هشت ضلعی
با چهار ایوان ساخته شده ، علاوه بر آن طاق ها ، ایوان ها و کاشی کاری های بی
نظیرش بسیار جلوه خا

متن اشعار شهادت امام رضا (ع)

ساکت و بی صدا زمین خوردن
زپر پا یک عبا، زمین خوردن

بی تعادل شدن شکسته شدن
وسط کوچه ها زمین خوردن

ارثی از مادر است که حالا
می رسد به شما زمین خوردن

ناله های تو را در آوردند
آتش زهر با زمین خوردن

صورتت را چقدر خاکی کرد
یا اما رضا زمین خوردن

سوزش زهر سینه کافی بود
حال دیگر چرا زمین خوردن؟

پشت درهای حجره می گفتی
ای جوادم بیا زمین خوردن.....

بال من را شکست و زخمی کرد
خسته کرده مرا زمین خوردن

آخرین لحظه بود د
ولایت اهل بیت علیهم السلام و برائت از دشمنان ایشان شرط اصلی شناخت خداست
ثقة الاسلام کلینی قدس الله روحه الشریف روایت کرده است:
۱- الحسین بن محمد، عن معلى بن محمد، عن الحسن بن علی الوشاء قال: حدثنا محمد ابن الفضیل، عن أبی حمزة قال: قال لی أبو جعفر علیه السلام: إنما یعبد الله من یعرف الله، فأما من لا یعرف الله فإنما یعبده هكذا ضلالا قلت: جعلت فداك فما معرفة الله؟ قال: تصدیق الله عز وجل وتصدیق رسوله صلى الله علیه وآله وموالاة علی علیه السلام والا
زمان همیشه به تغییر آدم ها کمک کرده! زمانی نمیگذره که میبینیم دیگه اون آدم قبلی نیستیم و یه جورایی فرق کردیم؛ گاهی بهتر و گاهی متاسفانه بدتر!
ولی تو همه ی این تغییرها همیشه حسابم با او فرق داشته و داره و ان شاءالله خواهد داشت!
من هیچ وقت حس و حالم با امام رئوفم عوض نشده 
هیچ وقت دوست نداشتم تو حرم عکس بندازم چون حس میکردم وقتم تلف میشه
هیچ وقت دوست نداشتم جز برای غذا و استراحت و استحمام تو هتل باشم
هیچ وقت دوست نداشتم فقط یه جا بشینم و بعدش پاشم
" تازه افطار کرده است. سنگین شده و دراز به دراز بر زمین افتاده است. ساعت به ده نزدیک می شود. با حمید قرار دارد. انگیزه دیدار با "رفیق" و زیارت حرم او را از زمین می کَنَد . ماشین هست اما دوچرخه را برمی دارد و رکاب زنان به سوی قرار هر شبشان رهسپار می شود. درد دل های دو نفره با حضرت رضا (ع) در مسیر حرم، در حالیکه گنبد مقابل چشمانش برق می زند و گاه به خاطر حلقه های اشک تار می شود ، همراه با نسیمی که فضا را شاعرانه تر می کند ... دوست ندارد اینها را از دست بدهد
حرم امام رضا
آیا تا به حال به معنای حرم فکر کرده‌اید؟حرم ریشه عربی دارد و به معنای مکانی مقدس است.حرم امام رضا (علیه السلام) در مشهد مقدس واقع شده است.وجود مرقد مطهر و پاک امام رضا در مشهد باعث شده است که این شهر پایتخت معنوی ایران شناخته شود.این مکان یکی از بهترین و آرامش‌بخش‌ترین مکان‌ها برای ما مسلمانان و ایرانیان است.سالانه 20 میلیون‌ زائر از سراسر دنیا رزرو هتل در مشهد را انجام می‌دهند و برای زیارت هشتمین امام شیعیان راهی مشهد می‌شو
88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می دهد. یکی از دیدنی های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است که یکی از بزرگ ترین، فعال ترین و زیباترین در نوع خود در سراسر جهان می باشد. تاریخ شکل گیری آن به ۶۰۰ میلیون سال پیش باز می گردد و به عنوان یکی از آثار فسیلی ملی ایران در سال ۱۳۸۶ به ثبت رسیده است. زیبایی خیره کننده آن به خاطر نمک خوراکی است که جلوه ای خیره کننده به آن بخشیده است.
ادامه مطلب
12 عنوان منابع‌نهمین‌دوره‌جشنواره‌کتابخوانی‌رضوی‌به‌شرح‌زیر‌است:  
1
کودک
)متولدین 1390 تا
)1394
کبوترها و آهوها
سید احمد
میرزاده
به نشر شعر
2
فاطمه و فاطمه:
سالماهلل علیهما شباهتهای حضرت معصومه با حضرت زهرا
محمد
مهاجرانی
زائر شعر
3 امام رضا
زهرا عبدی جمکران داستان علیهالسالم
4 هشت قصه از امام جواد
حسین علیهالسالم
فتاحی
قدیانی داستان
5
نوجوان
)متولدین 1381 تا
)1385
راز آن بوی شگفت؛
فریبا کلهر به نشر داستان علیهالسالم داستانی بر اساس زندگی اما
سلام روز یکشنبه است
آخرین روز تابستون 98
گوشه ی صحن گوهرشاد رو به گنبد تکیه دادم به دیوار
دل نگران اربعینم و امیدوار به امام مهربانی ها
پ.ن 1 : هیچ وقت این گوشه خالی نبود .‌‌‌‌‌‌خیلی ذوق مرگم اینجام
پ.ن۲ : گر چه در خیل تو بسیار به از ما باشد
ما تو را در همه عالم نشناسیم نظیر ( خلاصه آقا خودت درست کن) 
پ.ن ۳ : امروز سه تا کلاس اولی داشتیم
گنبد هارونیه مشهد
استان خراسان یکی از سرزمین‌های تاریخی ایران به شمار می‌رود.این استان در گذشته‌های بسیار دور محل وقایع ریز و درشت بسیاری بوده است.این دیار شاهد اتفاق‌های مهم و اثر گذاری از ابتدا تا به امروز بوده است.در طول تاریخ انسان‌های نامدار و فرهیخته‌ای در دامان خراسان پرورش یافته‌اند.امروز ما قصد داریم یکی از آثار تاریخی این استان به نام گنبد هارونیه مشهد را به شما معرفی کنیم و شما را با این اثر بیشتر آشنا کنیم.
آشنایی با گنبد ها
تا امام ... 

وقتی قرار باشد که چشمی به گنبد بیفتد، پیغامی به شخص امام برسد 
یا زائری، موجودیت خود را پشت ضریح، «عارِفاً بحَقّکَ» بازیابی نماید،
مجوزی عاشقانه نیاز است که پیمودن دو هزار کیلومتر تا امام را به پای دل بدهد.

تا امام، راهی است به وسعت بیکران دلتنگی.
تا دلتنگی، آهی است برآمده از سوز و گداز ممتد عشق.
و تا عشق، نگاهی است بی‌واسطه از آخرین لایه‌های محزون دل.

-----------------------------------
* عشق نوشت: کجا رسد به تو مکتوب گریه‌آلودم؟ / که باد
به نام خدای مهدی عج

روزی یکی از طلاب مدرسه رفاه (محل اقامت حضرت امام در روزهای قبل پیروزی) به امام عرض میکند ؛ شما چرا در بین صحبتهایتان از امام زمان عج کمتر اسم میبرید؟امام بمحض شنیدن این سخن در جا ایستادند و فرمودند:چه میگوی؟ مگر شما نمیدانید ما آنچه داریم از امام زمان عج است ؛ آنچه من دارم از امام زمان عج است ؛ آنچه از انقلاب داریم (انجام میدهیم) از امام زمان عج است...
برگرفته از کتاب حرفی از هزاران ص 40 و 41(مجموعه پرسش هایی از امام خمینی)
.
هر وقت اسم امام کاظم ع میاد ناخودآگاه یاد این صفت بارز ایشون
میوفتم...(کظم غیض)
هر وقت هر شرایطی عصبانی میشم یا یه نفر 
عصبانیم میکنه یاد امام موسی کاظم ع میوفتم...
میگم مگه امامت نیست؟؟
خب امام ینی چی؟؟ینی الگوی تو...ینی کسی که پیشوای توئه...
پس باید از ایشون الگو بگیری...خشمتو بخوری...عصبانیتتو فرو ببری...
امام موسی کاظم (ع) اینقد مظلوم بودن که بیشتر
 سالای زندگیشونو تو زندان بودن...
اگه الان امام رضا ع دارین...اگه امام رضا ع رو میشناسین....اگه از سفره
درگیری دو روزه رژیم صهیونیستی با فلسطینیان و موشکهای بیسابقه ای که گنبد آهنین را آبکش کردند.
درگیری دو روزه رژیم صهیونیستی با فلسطینیان و موشکهای بیسابقه ای که گنبد آهنین را آبکش کردند.
رژیم صهیونیستی پس از بالا گرفتن درگیری ها با مقاومت فلسطین اعلام کرد به ارتش دستور می دهد بشدت با تروریستها برخورد کند. همینطور اعلام کرد تصمیم گرفته ترور فرماندهان و نیروهای مقاومت را از سر بگیرد.با رونمایی از موشک جدید مقاومت و شکست گنبد آهنین که به خاطر
در مراسم سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره):یکی از خصوصیات امام مقاومت و ایستادگی است. آنچه امام را در هیئت یک مکتب و اندیشه و راه مطرح کرد، مقاومت است. امام در دروان مبارزه، محکم و بدون ذره ای عقب نشینی ایستاد. بعد از پیروزی انقلاب هم، امام باز اصل مقاومت و ایستادگی را از دست نداد. تهدید و تطمیع و فریب، مطلقاً در امام اثر نمیگذاشت. دشمن نمیتوانست دستگاه محاسباتی امام بزرگوار را که متکی بود به بینات دین مبین اسلام، دچار اختلال بکند.

امام معلم شریعت و مامور اموختن درست زندگی کردن است
امام طبیب نیست . امام شافی نیست . امام قاضی الحاجات نیست . امام در امور خداوند دخالت نمیکند
امام بنده مقرب خداوند است با مسئولیت و اختیارات محدود
از امام و دین سواستفاده نکنید تا در چنین اوقاتی ناتوان جلوه داده شوند!
"ای کسانیکه با زبان ایمان آوردید . با قلب ایمان بیاورید"

سلام  
این روز ها چشم دلم قفل حرم امام رضاست هر وقت تو خودم میرم دلم برای درد و دل باهاش میره تا گوشه گوهر شاد همون جا که گنبد اقا در زیبا ترین و با عظمت ترین حالت خودش حال دل آدم و خوب میکنه 

رفیقم از دستم شاکیه چن وقته نشستم درست و مردونه با هم حرف بزنیم همش در حد یه فاتحه بوده وبس   خودت ببخش رفیقم 

خدایا دل تنگمون و به  دست دلگشای بی مانند یعنی خودت میسبارم خودتون کنارم باشید یعنی کنارمون  باشید 

برم یکم دعا کنم  

خدایا کمک کن انقدر عا
۱۰ سالی میشه
که همچین شبی رو عادت کردم حرم باشم . . .

امسال داشتم به کم‌توفیقیِ خودم فکر میکردم
که باز هم دستِ نوازشِ کریمانه‌ی امامِ‌رضا جانم
به سرم کشیده شد.

ترسی که از کرونای مزخرف تو جامعه افتاده،
باعث شد، اولین بار امام‌رضا رو با "غریب‌الغربا" درک کنم.

و خب چقدر خوبه
و الان که روبروی گنبد نشستم، مییینم که چقد میچسیه.
اصلا بیشتر از قبل میچسبه :)
انگار مجلسِ خصوصیه :)
مهمونا خصوصی‌ان :)
منِ خار هم جا شدم تو این جماعتِ گُل...

لله الحمد
ل
اورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته
دید کلی :در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.

توضیحات کامل :پاورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته

مسجد باسونا پروژه ای ساختارشکن نسبت به بافت کهنه منطقه سوهاگ به شمار می رود که جلوه نوی آن نسبت به بافت کهن این بخش از مصر خودنمایی می
ناوگان حمل‌ونقل اینترنتی اسنپ همچنان در حال گسترش کار خود است و طبق آخرین خبرها فعالیتش را در شهرهای کاشمر و گنبد کاووس هم آغاز کرده است.
آنطور که روابط عمومی اسنپ خبر می‌دهد، با اضافه شدن کاشمر به فهرست شهرهای فعال در استان خراسان رضوی، شهروندان ۱۲شهر، چناران، سبزوار، شاندیز، طرقبه، طوس، گلبهار، مشهد، نیشابور، تربت جام، تربت حیدریه، قوچان و کاشمر در این استان می‌توانند از خدمات اسنپ در شهر خود استفاده کنند. همچنین علاوه بر شهر گرگان،
غریب قریب: آگاهی به سرگذشت حرم امام رضا(ع) رنگ دیگری به زیارتمان خواهد داد.
غریب قریب : سعید تشکری
معرفی:
آروم آروم که کتاب رو ورق می زنی، خوب گوش کن….صدای هق هق گریه های نویسنده میاد… بلند، مداوم…آروم آروم که با کتاب مأنوس می شی، قصه ها رو لمس میکنی…میشد سعید تشکری رو دید وقتی که لرزید و زانوهاش سست شد. وقتی خمید و جلوی ضریح شکست…
خلاصه:
در ۱۲ دوره از تاریخ به ذکر تاریخ حرم امام رضا (ع) می پردازد، آباد شدن ها و تخریب شدن ها. کتاب رو باید نیمه شب
براش  سوال شده بود...
این که چطور همه توی مشهد با امام رضا (ع) حرف می زنند و همه هم می فهمند که امام به حرفهاشون گوش می کنه...
کسی نمی گه الان امام رضا (ع) سرش شلوغه و وقت نداره به حرفهای من گوش کنه....
کسی نوبت نمی گیره با امام رضا (ع) حرف بزنه...
اصن چجوری امام رضا (ع) در یک لحظه با هزار نفر حرف میزنه؟!.....
شب میشه...
خواب می بینه توی مشهده و جلوی هر زائر یه امام رضا نشسته:)
دیگه سوالای ذهنش تموم میشه:)
مدرسه علمیه سپهداری اراکدر بافت سابق شهر اراک و جنب بازار این شهر , گروه مسجد و مکتب مضاعف زیبایی جای‌دارد که در طول حکومت فتحعلی فرمان روا قاجار هم‌زمان با شهر سلطان‌ آباد ( اراک ) بوسیله یوسف‌ خان سپهدار سازه شده و مرحوم آیت‌ الله حاج‌آقا محسن عراقی در بسط آن نقش مهمی داشته‌ است . این مسجد که از ابتدا به صورت حوزه علمیه اراک درآمده است , راس مهمی برای علم آموزی و درس دادن مشاهیر و علمای استان مرکزی بوده است . در سال ۱۳
 پروژه زبان تخصصی معماری با موضوع گنبد

کد محصول : 981105
عنوان کامل پروژه : پروژه دو زبانه گنبد - Dome
مربوط به : زبان تخصصی معماری
فرمت فایل : PPTX (قابل ویرایش در نرم افزار پاورپوینت)
تعداد صفحات : ۴۰ اسلاید
تعداد تصاویر ، نقشه و دیتیل و … موجود در پروژه : ۴۰
توضیحات : پروژه به صورت دو زبانه فارسی - انگلیسی تهیه شده است. ترجمه متون به صورت دقیق میباشد و مطالب نیز از منابع معتبر تهیه شده است. همچنین در پروژه تعداد زیادی کلمات و اصطلاحات تخصصی معماری به
به مناسبت شهادت امام رضا(ع) جمع خوانی گنبد زرد رضا و جمع خوانی هشت قصه از امام رضا(ع) پرداختند.

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

خیلی سرد بود . با همون سرعتی که خودم رو به دار السلام رسوندم با همون سرعت زدم بیرون . فقط می خواستم خودمو به اولین نقطه ی گرم ممکن برسونم یعنی ماشینم . دستامو به هم گره زده بودم و تند تند قدم بر می داشتم که یه خادم جلومو گرفت . با چوب پرش یه اشاره به دور کرد و گفت : " بفرما چای شفای حضرت " . چی ؟! چای ؟! تا حالا ندیده بودم داخل خودِ حرم چایی بدن ! دیگه چی بهتر از این [لبخند] خلاصه رفتم یه چای گرم تناول کردم و برای گرم شدن لازم نبود راه دوری برم [لبخند]
+ همی
امام خامنه ای مدظله العالی:
امام حسین(علیه‌السّلام)، جزو مدافعان ایده‌ی صلح امام حسن(ع) بود. وقتی که در یک مجلس خصوصی، یکی از یاران نزدیک - از این پُرشورها و پُرحماسه‌ها - به امام مجتبی‌(علیه‌الصّلاةوالسّلام) اعتراضی کرد، امام حسین با او برخورد کردند: «فغمز الحسین فی وجه حجر». هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که اگر امام حسین به جای امام حسن بود، این صلح انجام نمی‌گرفت. نخیر، امام حسین با امام حسن بود و این صلح انجام گرفت و اگر امام حسن(علیه‌السّل
کلیاتی راجع صلح امام حسن علیه السلام 
سیمای واقعی صلح امام حسن (علیه‌السلام)ازدیدگاه امام خامنه ای
مفاد صلح نامه امام حسن(ع) با معاویه
صلح امام حسن(ع) ناشی از ضعف بصیرت مردم بود
کتاب صلح امام حسن (ع) 
صلح امام حسن (ع) نرمش قهرمانانه برای حفظ اسلام 
اثرات صلح امام حسن (ع) 
بررسی جهاد بزرگ امام حسن(ع) در قالب صلح با معاویه
کتاب «صلح امام حسن علیه‌السّلام» با ترجمه آیت‌الله خامنه‌ای
صلح امام حسن(ع) -قیام امام حسین(ع)
پنج دلیل توافق؛ امام حسن(ع) صلح
      و خداوند را دستاویزی برای سوگندهایتان قرار ندهید 

امام سجاد از قبیله بنی حنیفه زنی داشت که یکی از دوستانش به او خبر داد که این زن دشمن امام علی (ع) است 
امام او را طلاق داد ان زن با آنکه مهریه اش را گرفته بود از روی دروغ ادعای مهریه کرد و به حاکم مدینه شکایت کرد و مطالبه ی چهار صد دینار مهریه اش را کرد . حاکم به امام عرض کرد یا سوگند بخورید یا مهریه اش را بپردازید .
امام سجاد سوگند نخورد . و به امام باقر امر کرد مهریه اش را بپردازید 
امام باق
1- جاذبه های بی نظیر امام راحل:
✅ ناکامی دشمنان در کم رنگ کردن یاد و نام امام در طول سالها✅ ماندگاری روز قدس بعد از چهل سال آن هم به وسیله توده های مردم✅ حضور اجتماعات عظیم مردمی در مراسم ارتحال بعد از ۳۰ سال
2- سرّ جاذبه امام راحل:
✅ حکیم و باتدبیر بودن امام✅ شجاع و مجاهد بودن امام ✅ پارسا و پرهیزکار بودن امام✅ ظلم ستیز و حامی مظلومان بودن ✅ عدالتخواهی و صادق بودن
هر کس با این خصوصیات باشد دلها به اوجذب میشود این وعده خداست
ادامه مطلب
پاورپوینت بررسی گنبد در معماری ایران

تاریخ ایجاد

19/04/1398 12:00:00 ق.ظ

تعدادبرگ: 33 اسلاید
  قیمت: 4000 تومان
  حجم فایل: 17 kb

تعدادمشاهده
 4

گنبد مینا

گنبدت گر به قد گنبد مینا بشـود
یا منارت به بلنـــدی ثریا بشـــود
یا حریم حرمت وسعت دریابشود
                                  کی بگیرد به دل خسته ما جای تورا
                                  کی نمایش بدهد رتبــــه والای تو را

ما  ز فقـدان تو احساس  یتیمی کردیم
گریه در  فرقت آن  روح  رحیمی کردیم
بعد  تو  بیعـت  با   یار صمیـمی کردیم
                                      زچه روصبح کنم این شب یلدای تو را

در مراسم سی امین سالگرد رحلت امام خمینی(ره):در این سی سال، تلاشها و شیطنتهای زیادی صورت گرفته برای اینکه یاد و نام امام کمرنگ شود و اصول امام، فکر امام و راه امام در اداره کلان جمهوری اسلامی ایران نادیده گرفته شود. لکن واقعیت این است که جاذبه امام نه فقط کاسته نشده بلکه حتی امتداد بیشتری هم پیدا کرده است.عامل نفوذ امام بزرگوار ما باعث میشود که امسال درحالیکه خبر خباثت آمریکا و خیانت بعضی سران عرب را میشنوید، مسئله قدس در بیش از 100کشور مطرح بش
تواضع، غذای ساده خوردن نیست. تواضع، «به وظیفه عمل کردن» است. اگر وظیفه انسان بالای مجلس نشستن است، همین ثواب را دارد. امام در دوره شاه از زندان آزاد شد. خدا رحمت کند برادرم آمده بود امام راحل را در این وضعیت دیده بود. گفت دو تا متکا این طرف و آنطرف امام گذاشته بودند. مردم می آمدند و دست امام را بوسه می زدند! امام دستش را نمیکشید!
ادامه مطلب
ساخت گنبد و گلدسته سازی در کشورهای مسلمان بسیار رواج دارد.
متاسفانه هنوز برخی از مردم و حتی سازندگان گنبدها و گلدسته‌ها، از فلسفه وجودی این‌ها اطلاعی ندارند و فقط تصور می‌کنند که نمادی برای اماکن متبرکه می‌باشد.
ما در سایت معتبر گلدسته سازی ثارالله تمامی اطلاعات کاربردی را برای شما بیان خواهیم کرد.
فلسفه وجودی گنبد و گلدسته چیست؟
در کتاب‌های مختلفی درباره معماری مساجد آمده است که:
پیامبر اکرم (ص) پس از اینکه به مدینه هجرت کردند با کمک ی
می‌خوام برم امام رضا! خیلی وقته نرفتم. دلم تنگ شده. تازه کلّی تشکّر هم بدهکارم. و کلّی چیز جدید باید بخوام. :-پررو
نمی‌دونم... یه روندی تو زندگی‌م دارم. هر چند ماه یه بار برم پیش امام رضا. و این روزهایی که می‌رم اون جا واقعن شارژم می‌کنن. نمی‌دونم چرا... نمی‌دونم چی داره... ولی می‌دونم یه چیز خوبی داره که حسابی دلم براش تنگ شده. :د
شاید به جز ضامن آهو، ضامن آدم‌های گم‌شده هم باشه. دستشون رو بگیره ببره برسونه به خونه‌شون. :د

چرا بعضی‌ها به مشهد
1. جاذبه و نفوذ امام بزرگوارِ ما موجب شد که مساله‌ی قدس در بیش از ۱۰۰ کشور مطرح بشود، آن هم به وسیله‌ی توده‌ی مردم، به وسیله‌ی متن مسلمان‌ها.سرّ این جاذبه‌ی بی‌نظیر امام چیست؟
۲. امام مختصات شخصیتی و موهبت‌هایی را دارا بود و خدا به او داده بود که در کمتر کسی در این حد جمع می‌شود. امام انسانی بود شجاع 
ادامه مطلب
یا من هو رب کل شیء

کریم کاری بجز جود و کرم نداره
آقام تو مدینه است، ولی حرم نداره....

غریب اونیه که همدم اشک و آهه
دیده که مادرش تو کوچه بی پناهه

حسن سایه اش همیشه رو سر داداشه
حسن نمیشه که تو کربلا نباشه

موکبِ کربلای ما، روی تلِ زینبیه بود. ساختمانی دو طبقه نیمه ساخته که از هر طرف صدای دسته های عزاداری به گوش میرسید و گاهاً میگفتند که سخت خوابشان میگیرد.
راستش ذهن من در مورد خواب، ساده میگیرد و زود خوابم میبرد. با این مسئله اصلاً مشکلی ند
با عشق تو هر جان به رضا یار رضا(ع)
از عشق تو هر جان برسد بار رضا(ع)
از عشق تو آن را که برون است به کاه
فاءیده  نبا شد  ،  رد ایثار  رضا(ع)

با عشق الهی شهدا دانسته و به رضایت در راه امام رضا(ع)جان داده اند و به بارگاه ایشان اجازه رفت و آمد دارند.
آنانکه در پی کاه این دنیا در پی ذلت و فشار بر مردم و بی فرهنگی،بی عدالتی
...هستند،هر جا که باشند از عشق امام رضا(ع)بیرون رفتن اگه برنگردن هی به جامعه خسارت می زنن و امام رضا(ع)اون ها رو از ایثار و شفاعت در دنیا
انشا در مورد امام زمان کلاس هفتم انشا در مورد امام زمان کلاس پنجم انشایی درباره ی ظهور امام زمان انشا احساسی در مورد امام زمان انشا در مورد امام زمان به زبان عادی و ادبی انشا در مورد امام زمان عج الله انشا در مورد نیمه شعبان کلاس چهارم انشاء درباره امام زمان (عج)
ادامه مطلب
خرید کتاب صلح امام حسن برای کسانی که به دنبال درک واقعی و حقیقی و صحیح از تاریخ اسلام هستند بسیار عالی است.
این کتاب ترجمه مقام معظم رهبری است و درباره چرایی صلح امام حسن بن علی ع نوشته شده است.
برداشت آزاد از کتاب صلح امام حسن بن علی ع:
خرده گیری های سیاسی از اوامر و فرمایشات امام حسن بن علی ع ایشان را مجبور به صلح کرد، نه مثل برجام که آقایان هیئتی دولت با خوشحالی و بدو بدو رفتند امضا کردند!
این کتاب را میتوان از انتشارات انقلاب اسلامی دریافت ک
گاهشمار زندگی امام جواد (ع)

تولد امام جواد(ع)
10 رجب 195 ق

سفر امام رضا(ع) به مرو
200 ق

شهادت امام رضا(ع) و آغاز امامت جوادالائمه
اخر صفر 203 ق

تولد امام هادی(ع)
15 ذی الحجه 212 ق

تولد موسی مبرقع
214 ق

ازدواج با ام الفضل
215 ف

مرگ مأمون و آغاز خلافت معتصم
18 رجب 218 ق

احضار امام جواد(ع) به بغداد توسط معتصم
28 محرم 220 ق

شهادت امام جواد(ع)
آخر ذی القعده 220 ق

محمد بن علی بن موسی مشهور به امام جواد و امام محمدِ تقی (۱۹۵-۲۲۰ق) امام نهم شیعیان اثناعشری است. کنیه او ابو
استانبول از شهرهای توریستی  شناخته شده  و معروف در کشور ترکیه است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند که در بین توریستها و مسافران تور ترکیه بسیار معروف و محبوب است.  داشتن مکان های دیدنی و تاریخی بیشماری که در این شهر وجود دارد نظر هر شخصی را با هر سلیقه ای جذب می کند . شهر استانبول ازآن دسته شهرهایی است که در مسجدهای تاریخی و زیبای بسیاری در آن وجود دارد که هرکدام را می توان از جاذبه های توریستی این شهر دانست، در ادامه آژانس آرزوی آس
نام پدر این بزرگوار امام حسن عسکری (ع) پیشوای یازدهم و نام مادر گرامیشان نرجس خاتون (س) می باشدکه ایشان بنا بر روایات یک شاهزاده رومی بودند و درخواب با امام حسن عسکری (ع) آشنا شده و مسلمان می شوند . امام زمان تنها فرزند امام حسن عسکری (ع) می باشد
وقتی
وارد حرم امام رضا (ع ) می شوید در جنوب حرم مسجدی با گنبد فیروزه ای زیبا قرار
گرفته است معروف به مسجد گوهرشاد ، با توجه به معماری زیبا و قدمت تاریخی این مسجد
همواره توجه زائران وگردشگران زیادی را به خود جلب می کند. مسجد گوهرشاد، یکی از
بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم هجری قمری بنا شده
است. این مسجد باشکوه به
دستور بانو گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ، در نزدیکی حرم امام رضا (ع) ساخته شده است. این
بنای باستانی، نمونه‌ کامل
تولد امام زمان در سال ۹۸ از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
تاریخ ولادت امام زمان در سال ۱۳۹۸ چه روزی است؟
امام مدت اند سال دارد ولادت امام مدت عج سر سال 255 هجری صلصل می باشد و به روی کردن به اینکه حال سر سال 1439 ه ق هستیم زندگی امام مدت عج 1184 سال می باشد. کلید واژه ولی مدت گوساله الله تعالی امان جواد 15 شعبان القاب ولی مدت مادر تنها زمان ( 255 برخی تنها زمان ( 256 و برخی دیگر 258 قمری را تنها زمان ( میلاد متعلق .
ادامه مطلب
نمیدونم دقیقا چند ساله که گنبد بارگاه ملکوتی امامزاده ابراهیم علیه السلام معروف به امامزاده نرمی را کاشی کردند ولی فکر کنم زیر ۲۰ ساله .. اما چند روز پیش دیدم که چند متر از کاشی های آن ریخته و معلومه که بقیه هم در حال ریختنه ...واقعاَ متاسف شدم ..این خرده پولهای مردم به چه امیدی در ضریح ریخته میشه و بعد در همچین جاهایی خراب میشه .در این موضوع نمیشه هیئت امنای قبلی را مقصر دانست و باید هیئت امنای کنونی ضمن طرح شکایت از پیمانکار گنبد خسارت وارده ر

ساعتی از نیمه شب گذشته بود. پژواک صدای جغدها در حیاط مدرسه می پیچید. طلبه جوان سر از کتاب بلند کرد و با سر انگشتان چشمهایش را مالید تا کمی از خستگی اش بکاهد.میر علام از جایش بلند شد و گیوه هایش را پوشید، در ایوان ایستاد و نگاهش را به چیزی گره زد که سالها او را در آن حجره پاگیرش کرده بود. او رو به گنبد طلایی رنگ امیر المومنین(ع) ایستاد و در حالی که دستانش را روی سینه اش گذاشته بود، سلامی عرض کرد. اما آن شب حال دیگری داشت. وضویی گرفت و راهی حرم شد.جو
"به گزارش مرکز خبر مسجد مقدس جمکران،هم‌زمان با غروب جمعه و دعای منتظران برای تعجیل فرج صاحب‌الزمان ارواحنا فداه در مسجد مقدس جمکران و به مناسبت شهادت دو مهدی یاور نمونه دوران، پرچم سرخ یالثارات الحسین(علیه السلام) بر فراز گنبد فیروزه ای این مکان مقدس به اهتزاز درآمد."
در فرهنگها و ملل مختلف پرچم برای بیان احساسات ، اعتقادات و... بکار میره. در میان اعراب رسم بر این بود که کسی خونش به ناحق و مظلومانه ریخته بشه و انتقام اون به نحو شایسته‌ای هنو
وقتی
همواره توجه زائران وگردشگران زیادی را به خود جلب می کند. مسجد گوهرشاد، یکی از
بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم هجری قمری بنا شده
است. این مسجد باشکوه به
دستور بانو گوهرشاد بیگم همسر شاهرخ، در نزدیکی حرم امام رضا (ع) ساخته شده است. این
زمانی که همزاد هایتان با تیر مستقیم گنبد مبارک حرم حضرت زینب را هدف قرار میداد کجا بودید تا با عشق و علاقه به زیارت حرم مشرف شوید!
روایت است در زمان امام صادق شخصی از خراسان خدمت امام رسید و به امام گفت: آقا جان در خراسان یاران زیادی دارید چرا قیام نمیکنید که مردم خراسان منتظر اذن شما هستند!

حضرت نگاهی به خراسانی کرد و فرمود: سهل برخیز و در تنور بنشین 
خراسانی گفت:آقا جان از من بگذر(!) و از من مخواه که خود را بسوزانم!
حضرت فرمودند: از تو گذشتم 
ه
وقتی
همواره توجه زائران وگردشگران زیادی را به خود جلب می کند. مسجد گوهرشاد،
یکی از بناهای باشکوه و باستانی عهد تیموری است که در اوایل قرن نهم هجری قمری بنا
شده است. این مسجد باشکوه به
امشب اگه واقعا این شاه وجود نداشت خیلی زیباتر می بود ، چون تولد امام‌حسنه:))*
و از امام‌حسن به حق همین روز عزیز میخوام کمک کنه بهم ،
سر این‌مسئله ی انتخابات ،
سر مسئله ی 'تو
و سر مسئله ی شاه ...
نذر ۱۰۰۰ صلوات کردیم با شیخ زاده، ایشالا که حل میشه ،
یا امام حسن قطعا میدونم که خیلی کریمی، قبلا بهم‌ثابت شده، یه بار دیگه از اون کرمت برامون مایه بذار مشتی*_*
دستت را میگذاری روی مرزی ترین نقطه وجودت یک حس گمشده آهسته شروع میکند به جوانه زدن... سلام می کنی ،چشمت مست تماشای گنبد طلا میشود... بو می کشی تا ریه هایت پر شود از عطر حضور نگاه مهربان امام رضا و احساس تازگی اندیشه های خسته ات را فرا میگیرد... زیر لب زمزمه می کنی یا ضامن آهو یا غریب الغربا حواست به من هست؟ دلت را جا گذاشتی در حرم و گره اش زدی به ضریح امام رضا...در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم،دعاگوی همتون هستم.

View this post on Instagram
. #گنبد_سلطانیه . شاهکار معماری ایرانی در دوره ایلخانی . ‎گنبد سلطانیه بزرگترین گنبد آجری در جهان و مقبره ایلخان اولجایتو است. این سازه یک مسجد بسیار نفیس است که از نظر معماری ، طراحی داخلی و فضا در جهان بسیار مشهور است. ‎این گنبد در 30 کیلومتری شرق زنجان و در ‎محدوده شهر قدیمی سلطانیه واقع شده است. گنبد سلطانیه درون ارگ یا استحکامات قدیمی سلطانیه ، پایتخت اولجایتو ، حاکم ایلخان ساخته شده است. ‎ جالب است بدانید که از این گنبد ب
نصب برنامه برای اندروید

کلیات زیارات به همراه صوت با امکانان اشتراک گذاری متن ها

شامل:

- زیارت حضرت رسول اکرم+صوت

- زیارت حضرت زهرا(ص)+صوت

- زیارت حضرت علی (ع) امین الله+صوت

- زیارت ائمه بقیع ( حضرت امام حسن مجتبى و امام زین العابدین و امام محمد باقر و امام جعفر صادق علیهم السلام )+صوت

- زیارت امام حسین (ع)+صوت

- زیارت امام موسی کاظم+صوت

- زیارت امام رضا (ع)+صوت

- زیارت امام جواد (ع)+صوت

- زیارت امام هادی (ع)+صوت

- زیارت امام حسن عسکری (ع)+صوت

- زیارت ا
متن نوحه زنجیر زنی امام حسین, متن نوحه زنجیرزنی سه ضرب محرم, نوحه زنجیر زنی برای امام حسین,نوحه عزاداری امام حسین,نوحه کودکانه امام حسین,نوحه های جدید برای امام حسین,مداحی زیبا برای امام حسین
متن نوحه سه ضرب با طبل, متن نوحه زنجیر زنی عاشورا, متن نوحه زنجیر زنی بوشهری محرم , متن نوحه زنجیر زنی همراه با سبک برای محرم 98 , متن نوحه زنجیر زنی زیبا محرم 98
متن نوحه زنجبرزنی شور امام حسین (سبک فوق العاده)
ادامه مطلب
گنج کرامت رارضا بسیارمعنا میکند/درآستان قدس او مسرور دلها میکند/ازیمن میلادش نگر باران عشق ومعرفت/تکمیل قلب شیعه را از حب طاهامیکند/شدعالم آل نبی مولا علی موسی الرضا/درمان تمام دردرا بانام زهرامیکند/دارالشفای مرقدش باعرش ایزدمرتبط/آن گنبد نورانیش هردیده بینامیکند/ازلطف بی پایان اواسلام گشته مفتخر/هشتم امام شیعیان هربسته راوا میکند/مشهدبه عشق حضرتش شدکعبه دلهای ما/سرسبزقلب ودیده وهرکوه وصحرامیکند/زائربرای مرقدش شدمهدی صاحب زمان/روزظه
اگرچه تهران این‌روزها، فاصله‌ی بسیار بسیار زیادی با «طهران قدیم» و محله‌های خلوت و خوش آب و هوای آن گرفته است اما، باز هم در دل خود مکان‌ها، محله‌ها و یادگاری‌های زیادی پنهان کرده که حکایت از تاریخ، فرهنگ و روزگاران نه چندان دور پر رونقِ این شهر دوست داشتنی دارد. در واقع تهران، یک تکه از تاریخ است. امروز میخواهیم سری بزنیم به یکی از دیدنی ترین جاذبه های پایتخت ایران ؛ یعنی میدان حسن آباد تهران
میدان حسن آباد تهران
میدان حسن آباد یکی از ن
استانبول از شهرهای توریستی  شناخته شده  و معروف در کشور ترکیه است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند که در بین توریستها و مسافران تور ترکیه بسیار معروف و محبوب است.  داشتن مکان های دیدنی و تاریخی بیشماری که در این شهر وجود دارد نظر هر شخصی را با هر سلیقه ای جذب می کند . شهر استانبول ازآن دسته شهرهایی است که در مسجدهای تاریخی و زیبای بسیاری در آن وجود دارد که هرکدام را می توان از جاذبه های توریستی این شهر دانست، در ادامه آژانس آرزوی آس
خانه های لوکس علاوه بر اینکه بزرگ هستند و نمایی بسیار زیبا و منحصر به فرد دارند شامل ویژگی ها و خصوصیات دیگری می باشند که در این مطلب به معرفی و بررسی آن ها خواهیم پرداخت.
ویژگی های خانه های لوکس و مجلل
اصالت و هویت
منظور از اصالت و هویت در ویژگی خانه های لوکس این می باشد که خانه توسط معمار معروف طراحی و اجرا شده است.
اثاثیه و مصالح با کیفیت
در ساخت خانه های لوکس و مجلل از با کیفیت ترین وسایل و مصالح استفاده می شود. همیچنین در دکوراسیون داخلی ای
عکس پروفایل میلاد امام رضا علیه السلام و دانلود با لینک مستقیم عکس های حرم مطهر امام هشتم امام رضا (ع)
زیبا ترین و قشنگ ترین عکس نوشت های حرم امام رضا و عکس پروفایل میلاد امام رضا علیه السلام با کیفیت های عالی و خوب
دانلود جدید ترین و قشنگ ترین عکس های کبوتر های حرم امام رضا (ع) و دانلود عکس پروفایل میلاد امام رضا علیه السلام
عکس پروفایل میلاد امام رضا علیه السلام با کیفیت های عالب و خوب و دانلود رایگان عکس نوشته های ولادت امام رضا
بهترین و جذا

دو بار دیدمشان، اولین بار شش سال پیش بود به بهانه درمان سرطان آخرین تیر ترکش مان برای زنده ماندن «روزه آب» بود به خیالمان! پزشکی بود غریب و عجیب، طبیعت را  می پرستید و رفتارش با بیمارانش موج سینوسی خشم و عطوفت بود، هیچ وقت فراموش نمی کنم آن روز را که در خانه «تنگ راه» ش قبر کنده شده اش را نشانمان داد و گفت از مرگ نمی ترسد و اگر بمیرد آنجا آرام می گیرد تا ابد.
سری دوم سه یا دو سال پیش بود با خانم مهوش شیخ الاسلامی و آقای ماجد نیسی برای کامل کرد
شهر مشهد که از وجود حرم امام رضا (ع) بهره می برد به عنوان پایتخت مذهبی ایران شناخته می شود و به همین دلیل است که سالانه نظر  گردشگران خارجی و داخلی زیادی را به خود جلب می کند، به همین خاطر این عامل باعث شده تا علاوه بر جنبه مذهبی و زیارتی در جنبه های گردشگری نیز پیشرفت های چشمگیری داشته باشد و با گذشت زمان این شهر بیشتر از قبل از قالب مذهبی خارج شده و جنبه های گردشگری پیدا کرده است. در این مطلب قصد داریم تا محبوب ترین و پرطرفدار ترین جاهای دیدنی
تاریخچه ساخت حرم امام رضا
حرم مطهر امام رضا(ع) با گذشت تاریخ و به‌ طور تدریجی بنا شده و رفته رفته گسترده شده است. در ساخت فضا های فعلی حرم، مردان و زنان گوناگونی در هر برهه ای از تاریخ کشورمان ایران، نقش بسزایی را ایفا کرده اند. هر کدام از کاشی ها و سنگ هایی که روی دیوارهای حرم نصب شده، گواه بر عشق پاک و ارادت این مردمان به حضرت رضا (علیه السلام) دارد. تاریخی که در کتیبه های حرم وجود دارد، نشان دهنده گذر از دوره سامانیان تا قاجاریه است. پس از شهاد
گنبد نمکی جاشک ، یکی از زیباترین جاذبه های زمین شناسی ایران
چکیده مطلب:
سفر به بوشهر در حاشیه خلیج فارس پر از هیجان است و تجربه ای متفاوت از طبیعت را به شما می‌دهد.یکی از دیدنی‌های طبیعی این استان گنبد نمکی جاشک است.که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین، فعال‌ترین و زیباترین در سراسر جهان می‌باشد.کوه نمک جاشک در استان بوشهر یکی از شگفت انگیزترین پدیده‌های زمین شناسی است.این کوه به عروس نمکی کوه‌های ایران نام گرفته است.در این مقاله می‌خواهیم به
تمام این سفر به جز مسیرهای ترددش با ماشین های آمریکایی و راننده های عراقی، برای من زیبا بود و در خاطرم تا ابد خواهند ماند. خاطره ی اولین سفر به عتبات عالیات و اولین لحظه رو به رو شدن با گنبد طلایی مرقد امام علی علیه السلام از شارع الرسول. آخرین دفعه ای که به زیارت رفته بودم، نُه یا ده ساله بودم؛ با پدر و مادرم رفته بودیم مشهد. طبیعت بچگی، شیطنت و بازی و شادی را می طلبید و من هم که تک فرزند خانواده بودم و از نظر فامیل لوس و ننر تشریف داشتم، از حرم
راز اتصال به امام زمان چیست⁉️
( قسمت اول)
یکی از سوالات خیلی کلیدی و مهمی که در مورد امام عصر ارواحنا فدا باید برای همه ما مطرح بشود؛ عبارت است از اینکه راه اتصال به امام عصر ارواحنا فدا چه در زمان غیبت، و چه در زمان ظهور و حضورشان چیست؟
ادامه مطلب
سلام دوست خوبم!
پیشنهادی برایت دارم. اگر پسندیدی و شرایطش را داشتی انجام بده.
بیانیه #گام_دوم_انقلاب را در یک جای خوبی در حرم امام رضا (ع) که روبروی ضریح یا گنبد باشد، مطالعه کن. 
با امام رضا بخوانش! هر از گاهی به امام نگاه کن. فرازهای بیانیه را با احساس بخوان. و هر جا که آقا نوید آینده خوب را می دهد، به امام رضا بگو من میخواهم در این آینده نقش داشته باشم. هر جا آقا توصیه ای به جوانان کرد، بگو یا امام رضا جان! کمکم کن توصیه های آقا را عالی انجام بدهم.

دو بار دیدمشان، اولین بار شش سال پیش بود به بهانه درمان سرطان آخرین تیر ترکش مان برای زنده ماندن «روزه آب» بود به خیالمان! پزشکی بود غریب و عجیب، طبیعت را  می پرستید و رفتارش با بیمارانش موج سینوسی خشم و عطوفت بود، هیچ وقت فراموش نمی کنم آن روز را که در خانه «تنگ راه» ش قبر کنده شده اش را نشانمان داد و گفت از مرگ نمی ترسد و اگر بمیرد آنجا آرام می گیرد تا ابد.
سری دوم سه یا دو سال پیش بود با خانم مهوش شیخ الاسلامی و آقای ماجد نیسی برای کامل کرد
مثل دیوونه ها برای بار صدم توی روز و بار هزارم توی ماه چک میکنم
نه روز ها و نه ساعت ها ک حتی ثانیه ها هم دیر میگذرن!
کی میشه که جواب منو بدی؟
+ ترس وجودمو گرفته...
کاش تمام سال محرم بود...
یا امام رضا 
قربونت برم که همیشه آخر کار دستم پیش خودت درازه
دوماه جدت دستمو گرفت
هی زمین خوردم هی بلندم کرد
هی خسته شدم هی امید داد
یا امام رضا
تو که همیشه با من مهربون بودی
آبرومو جلوی امام حسین بخر
کمکم کن تا محرم صفر بعدی بهتر باشم
کمکم کن درجا نزنم
کمکم کن یه ذ
مثل دیوونه ها برای بار صدم توی روز و بار هزارم توی ماه چک میکنم
نه روز ها و نه ساعت ها ک حتی ثانیه ها هم دیر میگذرن!
کی میشه که جواب منو بدی؟
+ ترس وجودمو گرفته...
کاش تمام سال محرم بود...
یا امام رضا 
قربونت برم که همیشه آخر کار دستم پیش خودت درازه
دوماه جدت دستمو گرفت
هی زمین خوردم هی بلندم کرد
هی خسته شدم هی امید داد
یا امام رضا
تو که همیشه با من مهربون بودی
آبرومو جلوی امام حسین بخر
کمکم کن تا محرم صفر بعدی بهتر باشم
کمکم کن درجا نزنم
کمکم کن یه ذ
امام صادق ع یکی از غلامانش را پی کاری فرستاد او دیر کرد امام بدنبالش رفت دید خوابیده است بالای سرش نشست و بادش میزد تا بیدار شد امام صادق ع باو فرمود فلانی بخدا تو این حق را نداری که شب و روز هردو بخوابی  شبت برای خود و روزت از ان ماست 

صحن عقیله بنی‌هاشم یکی از پروژه‌های مهم ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلای معلی و در راستای طرح توسعه اعتاب مقدسه است و حکایت ساخت این صحن توسط مردم ایران جذاب است.

موضوع احداث این صحن چند سال بین مسئولان عراق و تولیت آستان امام حسین (ع) و ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور ایران مورد بحث و بررسی بود و سرانجام مقرر شد که ایران انجام دهد. در روند ساخت بارگاه و ضریح حضرت امام حسین «ع» روی دو موضوع تمرکز شده بود ؛ موضوع اول توسعه حرم مطهر امام حسی
اگر مدیر و مسئولی دم از راه امام و کلام امام می زند، حق ندارد زندگیش خلاف ارزش هایی باشد که امام خمینی(ره) به آنها اعتقاد داشت و توصیه می فرمود!
اگر صاحب تریبونی، مقامی، نماینده ای، مدیر یا مسئولی دم از ولایت مداری و انقلاب می زند، حق ندارد فرزندان و خانواده اش را به خارج از کشور بفرستد و بعد هم طلبکارِ ملت باشد که چرا حساس هستند!
متأسفانه هنوز بعضی از معماران عزیز از فلسفه گنبد و گلدسته، اطلاع
ندارند؛ هنوز از رمز پردازیهای مسجد، بی خبرند؛ هنوز نمی دانند که محراب، نمادی در
غار حراست و هنوز … وآن وقت برای طراحی مسجد، قلم می زنند
گنبد در مکتب معماری مسلمانان، معنایی از هدف و جایگاه رسیدن به هدف،
یعنی الله را دارد. کارشناسان برای گنبد و گلدسته که یکی از اصلی ترین رمز پردازی
ها در مساجد است، رموز و دلایل خاصی را مطرح کرده اند؛ بعضی می گویند که گنبد
مانند سرانسان است و دو
کاری که در زمان امام حسین انجام گرفت، نسخه کوچکش هم در زمان امام ما انجام گرفت؛ منتها آن‌جا به نتیجه شهادت رسید، این‌جا به نتیجه حکومت. این همان است؛ فرقی نمی‌کند. هدف امام حسین با هدف امام بزرگوار ما یکی بود. این مطلب، اساس معارف حسین است.
1374/3/19-رهبر انقلاب اسلامی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها